Choď na obsah Choď na menu
 


 

OH-08: Phelps sa chce zoznámiť s Woodsom a Jordanom

 

Čerstvý olympijský rekordér Michael Phelps dostane za prekonanie medailového rekordu od firmy Speedo milión dolárov. Ďalšie milióny na neho čakajú v podobe ponúk na reklamné kampane známych firiem.
Phelps plánuje v najbližších dňoch len relaxovať.
Zdroj: AP
Napriek veľkej zmene v jeho kariére sa chce americký plavec vrátiť domov a žiť svoj život tak ako predtým. Jediným jeho nezvyčajným prianím je zoznámiť sa s golfovým hráčom Tigerom Woodsom a basketbalistom Michaelom Jordanom.

"Najviac sa teším na návrat domov a na to, že uvidím môjho psa, moje autá a na zariaďovanie môjho nového domu," priznal sa držiteľ ôsmich zlatých medailí z OH v Pekingu v rozhovore pre americkú stanicu MSNBC. "Chcem žiť svoj život tak, ako som ho žil doteraz," dodal Phelps.

"Budem robiť veci, ktoré som robil aj doteraz a budem sa kamarátiť s ľuďmi, s ktorými som bol spolu aj predtým," vysvetlil Phelps, ktorý však dodal, že dvaja ľudia sú výnimkou. Viac času by totiž chcel tráviť s Tigerom Woodsom a Michaelom Jordanom. Ani s jedným z nich sa nepozná, ale obaja boli pre neho športovými vzormi. Ako Phelps uviedol počas stretnutia s novinármi v Pekingu, jeho dlhodobým cieľom je dosiahnuť taký dopad na plávanie ako mal Woods na golf a Jordan na basketbal.

Američania vnímajú úspech Phelpsa veľmi intenzívne. Aj vďaka nemu bolo plávanie pre americkú verejnosť najočakávanejším olympijským športom. Michael Phelps by sa mal stať súčasťou budúcich reklamných kampaní kľúčových firiem americkej ekonomiky. Podľa Howarda Blooma, inštruktora športového marketingu na univerzite v Ottawe, má dnes Phelps pre firmu Nike hodnotu 40 až 50 miliónov USD.

"Vlastne by im umožnil odštartovať novú firmu zameranú výlučne na plavecké oblečenie a preto si myslím, že budeme svedkami neuveriteľnej dražobnej vojny o Phelpsa," uviedol expert pre denník Wall Street Journal. Podľa neho bude však rozhodujúce, či Phelps predĺži svoj kontrakt s firmou Speedo.

Samotný Phelps plánuje v najbližších dňoch len relaxovať. "Teším sa, ako budem len sedieť a nehýbať sa," povedal v nedeľu krátko po zisku svojej ôsmej zlatej medaily v štafete na 4x100 m voľným spôsobom. Počas tohto týždňa sa však nevyhne niekoľkým sponzorským aktivitám v Pekingu. Záverečný ceremoniál bude sledovať počas špeciálneho večera v Londýne, kde sa budú konať olympijské hry v roku 2012.